آموزش دریافت رمز دوم کارت و تغییر آن

رمز دوم کارت ، رمزی است که مشتری با مراجعه به یکی از دستگاه های خود پرداز بانک و انتخاب گزینه تغییر رمز برای کارت خود تعیین می نماید، از رمز دوم در بسیاری از خرید هایی که به شکل اینترنتی، به وسیله کارت خوان و نیز تلفن بانک انجام می شود، استفاده فراوانی می شود و حفظ آن ضروری و مهم می باشد.

عملیات دریافت رمز دوم کارت و تغییر آن

به منظور دریافت رمز دوم (رمز اینترنتی) کارت بانکی خود و یا تغییر آن لازم است به دستگاه خود پرداز (ATM) بانک مبدأ مراجعه کنید. برای مثال برای دریافت رمز دوم کارت بانک ملت می توانید در محل دستگاه خودپرداز این بانک حضور پیدا کنید.

رمز دوم کارت

سپس بعد از وارد کردن کارت بانکی تان به درون دستگاه، گزینه تغییر رمز را انتخاب نموده و بعد از آن، گزینه «رمز دوم» و یا «رمز اینترنتی» را فشار دهید، اکنون سیستم از شما می خواهد تا یک عدد ۵ تا ۱۲ رقمی انتخاب کنید که در نهایت بعد از دو بار ورود و تایید نهایی می توانید رمز دوم خود را دریافت کنید.

رمز دوم بانکی

نکته ۱ : برخی از بانک ها مثل بانک پاسارگارد امکان تغییر رمز از طریق اپلیکیشن همراه بانک، بدون مراجعه به دستگاه های خود پرداز را فراهم آورده اند.

نکته ۲ : هنگام گرفتن رمز دوم یا رمز اینترنتی بهتر است، رمز انتخابی خود را به صورت یک عدد پیچیده انتخاب کنید، البته رمز های ساده در برخی موارد به وسیله بانک ها مسدود می شوند.

نکته ۳ : هیچ گاه رمز خود را را یادداشت نکنید و سعی کنید در حافظه تان آن را نگه دارید، زمانی که رمز دوم خود را فراموش کردید، مانند روز اول که کارتتان فاقد رمز بوده، برای دریافت یک رمز دیگر از طریق دستگاه خود پردار مجددا اقدام نمایید.

روش انجام عملیات دریافت رمز دوم به صورت خلاصه

  • مراجعه به نزدیک ترین عابر بانک
  • وارد کردن کارت بانکی
  • انتخاب گزینه تغییر رمز یا خدمات رمز
  • انتخاب گزینه رمز دوم یا رمز اینترنتی
  • وارد کردن یک عدد ۵ تا ۱۲ رقمی
  • تکرار عدد وارد شده برای تأیید رمز دوم

رمز دوم برای کارت بانکی

با دریافت رمز دوم، انجام عملیات بانکی و خرید را می توان سرعت بخشید؛ خرید از فروشگاه های اینترنتی (دیجی کالا، بامیلو و …)، انتقال وجه، خرید شارژ سیم کارت و بسته اینترنت، پرداخت اقساط بانکی و جرایم رانندگی و پرداخت قبوض خدماتی را می توان به راحتی و از طریق در دست داشتن رمز دوم کارت بانکی انجام داد. در پایان ضمن سپاس از همراهی شما دوستان گرامی در مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل برای آشنایی با مطالب قبلی آرگا در زمینه دنیای دیجیتال بر روی لینک آن کلیک نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

نظر دهید

      پاسخ دهید